Nigdy wcześniej nie brałem udziału w takich przedsięwzięciach, ale perspektywa spotkania paru starych znajomych ostatecznie mnie skusiła – wziąłem udział w spacerze fotograficznym. Idea jest prosta – mamy zaplanowaną trasę i z grubsza zarysowany temat (spaceru, nie zdjęć), idziemy i robimy zdjęcia. Cokolwiek się urodzi.

Tematyka zdjęć niestety z założenia nie moja: miasto, tereny dawnej jednostki wojskowej. Ale znalazłem parę ciekawych obiektów, by się wyszaleć z moją ulubioną makrofotografią, a także poćwiczyłem użycie kilku technik.

Zdecydowanie na plus wybija się otwartość tego spotkania – nie ma znaczenia wiek, sprzęt czy umiejętności. Chcesz? Idziesz! Dwie starsze panie były tego najlepszym dowodem. Bez onanizmu sprzętowego i wydumanych gadek. Na luzie i po prostu – szacun. Jedyne czego mi brakowało to jakiejś chociaż skromnej dyskusji o zdjęciach/temacie/spacerze już na spotkaniu w kawiarni po spacerze.

Właśnie, spacer zakończył się w Coffeein, chyba pierwszej kawiarni tego rodzaju w Świeciu (a przynajmniej pierwszej aspirującej do tego poziomu). Wystrój kawiarni bardzo przyjemny, dużo przestrzeni, każdy znajdzie coś dla siebie (ogródek, fotele, stoliki…). Również ogromy plus za desery – wyglądają i smakują świetnie. Niestety minus stanowi to, co powinno być ich największą siłą – kawa. Nie wiem, czy to kwestia mieszanki (przyznać muszę, pierwszy raz się z nią spotkałem), czy może czegoś innego, ale miałem wrażenie, że kawa jest zwietrzała. Również wyczuwalna była dość kwaśna nuta (zaznaczam – kwaśna, nie zwykła kwasowość kawy, tylko właśnie kwaśny posmak). Również raziło trochę niedoinformowanie obsługi. Ale chyba wszystko przyjdzie z czasem, wszak są bardzo krótko na rynku. Życzę lokalowi jak najlepiej – brakowało takiego miejsca w Świeciu, a to zostało wykonane z niesamowitą klasą. Zmiana kawy, lekkie poduczenie załogi i wyjście do społeczności (np. seminaria kawowe, chętnie bym coś takiego zrobił) i mogą naprawdę zawojować rynek. Pytanie jedynie brzmi jak dużą rzeszę odbiorców mogą mieć w mieścinie pokroju Świecia? Czas pokaże.

Więcej o spacerze:

Strona Kingi – organizatorki spacerów, wraz z galeriami uczestników spaceru.
Relacja Krzysztofa na swiecie24.pl (jest tam kilka zdjęć ze mną)

Tagged on:                             

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *